Get Adobe Flash player

DLA UCZNIÓW

Jesteś tutaj

Strona główna » Z ŻYCIA SZKOŁY 2016/2017

Więcej zdjęć na naszym FB >>>

Poniżej relacja wideo:

W dniach 16-17 lutego 2017 roku odbyła się kolejna edycja Targów Edukacyjnych. Nasza szkoła prezentowała się aż na trzech stoiskach. Dwa znajdowały się w Lubelskiej Strefie Zawodów, gdzie przedstawiliśmy oferty dla zawodów technik optyk i technik analityk. Natomiast główne stoisko targowe prezentowało wszystkie szkoły i zawody.

Nasi uczniowie dali popis swojej wiedzy i umiejętności w specjalnościach wyróżniających daną profesję. Szczególną uwagę przyciągały uczestniczki Mistrzostw Świata Młodych Cukierników 2017 we Włoszech. Pokazywały technikę temperowania czekolady, formowania kul i ozdób z karmelu oraz wytwarzania pralinek czekoladowych. Natomiast piekarze zdobili chleby „martwym” ciastem, a cukierniczki formowały figurki z marcepana. Koleżanki z Technikum Chemicznego pokazywały jak przygotować kremy i balsamy do ciała.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia filmu i wysłuchania wypowiedzi odwiedzających stoiska władz oświatowych pani Teresy Misiuk - Lubelskiego Kuratora Oświaty i pani Ewy Dumkiewicz-Sprawki - dyrektora WOIW UM oraz naszych uczniów, którzy zachęcali do podjęcia nauki w ZSChiPS.

Stoisko zawodów – technik analityk analiza kryminalna i medyczna przygotowała pani Elżbieta Dalmata. Jak zwykle wielkie zaciekawienie budziły techniki kryminalistyczne. Przez cały czas ustawiała się kolejka chętnych do wykonania pamiątkowego odcisku palców. Młodzi chemicy prezentowali widowiskowe i efektowne doświadczenia chemiczne przyciągające uwagę potencjalnych kandydatów do szkoły. Zainteresowanie wzbudzała również ekspozycja kolorowych roztworów i pokaz kryształów.

Stoisko optyczne przygotowane przez panie Małgorzatę Cieślak-Alberską i Joannę Matyjasek ozdabiały plansze i specjalistyczne urządzenia optyczne. Odwiedzających zachwycił uczeń pierwszej klasy, który niezwykle ekspresyjnie zachęcał do podjęcia nauki w zawodzie optyka.

Główne stoisko targowe przygotowały panie Małgorzata Wernicka i Edyta Sosnówka. Akcentem wyróżniającym był ogromny puchar zdobyty za zwycięstwo w Mistrzostwach Polski Expo Sweet przez drużynę cukierników oraz zdjęcia z Mistrzostw Świata w Rimini.

Ponadto uczennice w firmowych koszulkach prowadziły rozmowy z gośćmi odwiedzającymi Targi – uczniami gimnazjów i ich rodzicami. Udzielały informacji o atmosferze, ofercie edukacyjnej i imprezach w ZSChiPS.

Informację przygotował(a): 

 

Rok Szkoły Zawodowców

Nazwa użytkownika