Get Adobe Flash player

DLA UCZNIÓW

Jesteś tutaj

Strona główna » Z ŻYCIA SZKOŁY 2014/2015

W dniach 13 - 24 kwietnia Panie Monika Gierak i Ewa Rusinek wraz z klasą 1et przeprowadziły zbiórkę karmy i koców dla zwierząt z lubelskiego schroniska.

24 kwietnia klasa wraz z opiekunkami odwiedziła podopiecznych schroniska, przywożąc zebrane dary. Uczniowie mieli okazję zobaczyć to miejsce oraz wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników schroniska - Pana Dariusza Ornala, dogoterapeutę i Pana Bartłomieja Gorzkowskiego, który opiekuje się zwierzętami z egzotarium.

Pan Dariusz opowiadał o mądrej adopcji, o odpowiedzialności pracowników schroniska oraz osób, które decydują się na przygarnięcie zwierzaka za "zadowolenie po obu stronach smyczy", przedstawił również sylwetki "psich bohaterów", którzy z narażeniem życia ratowali człowieka i wiernie towarzyszyli swoim właścicielom aż po kres swojego życia. Wykład dotyczył również psich emocji oraz potrzeby posiadania "swojego człowieka". Pan Bartosz wyczerpująco opisał losy znajdujących się w schronisku zwierząt egzotycznych, między innymi Misi - węża boa oraz sympatycznego gekona.

Udział w warsztatach pozwolił nam bardzo realnie spojrzeć na problemy podopiecznych schroniska i na to, w jaki sposób mądrze pomagać zwierzakom oraz jak odpowiedzialnie podejmować się opieki nad nimi. 

 

Informację przygotował(a): 

 

Nazwa użytkownika