Get Adobe Flash player

DLA UCZNIÓW

Jesteś tutaj

Strona główna » Z ŻYCIA SZKOŁY 2013/2014

W Laboratorium Chemicznym ZSCHiPS znów eksperymentują !!!

Własnoręczne eksperymentowanie  w laboratorium chemicznym wzbogacone
o efektowne doświadczenia w dużej skali to jedna z ofert współpracy Zespołu  Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego  skierowanej  do uczniów szkół gimnazjalnych.

Z tej oferty skorzystała młodzież z gimnazjum w Puchaczowie. Na zajęciach warsztatowo-pokazowych, które prowadziła grupa młodzieży z klasy III Technikum Chemicznego pod kierunkiem Małgorzaty Wawrzyckiej uczniowie mieli możliwość odkrywać arkana chemii na poziomie licealnym w dobrze wyposażonym, współczesnym laboratorium chemicznym.

Zdaniem uczestników i organizatorów tego typu zajęcia są doskonałą okazją do przeżycia ekscytujących chwil podczas wykonywania doświadczeń chemicznych. Dzięki naszym warsztatom uczniowie rozwijają w sobie zainteresowanie naukami ścisłymi, co sprzyja kształtowaniu logicznego oraz analitycznego sposobu myślenia i w rezultacie przekłada się na większą łatwość przyswajania wiedzy także z innych dziedzin. Ponadto jest to świetna  okazja do wymiany doświadczeń na poziomie uczeń – uczeń, uczeń – nauczyciel.

 

Zapraszamy uczniów klas gimnazjalnych do własnoręcznego eksperymentowania
w laboratorium chemicznym ZSCHiPS w Lublinie.

Barbara Sieńko – Kierownik Laboratorium

 

Więcej zdjęć w galerii

 

 

Informację przygotował(a): 

 

Rok Szkoły Zawodowców

Nazwa użytkownika