Get Adobe Flash player

DLA UCZNIÓW

Jesteś tutaj

Strona główna » Z ŻYCIA SZKOŁY 2016/2017

28 lutego 2017 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się konferencja ,,W krainie lubelskich produktów tradycyjnych i regionalnych”, która dotyczyła wymogów oraz warunków higieniczno-sanitarnych przy wytwarzaniu i dystrybucji żywności tradycyjnej, regionalnej i lokalnej. Ideą tego wydarzenia było przedstawienie prawno-administracyjnych aspektów, związanych z wytwarzaniem produktów tradycyjnych w Polsce a także problemów dotyczących żywności wprowadzanej na rynek, wytwarzanej przez niewielkich producentów. Wykłady wygłosili lekarze weterynarii - Pan Piotr Pietura z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Pan Marek Pawłowski z Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Lublinie oraz Pan Sławomir Struski - Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Środowiska.

 

Podczas konferencji wręczono laury promocyjne dla nowych wyrobów, wpisanych na listę Produktów Tradycyjnych obejmującą 176 produktów.

Marszałek Województwa Lubelskiego przyznał naszej szkole Dyplom Uznania za przygotowanie młodzieży i promowanie województwa lubelskiego podczas Mistrzostw Świata Młodych Cukierników w Rimini we Włoszech w dniach 21-22 stycznia 2017 r. Dyplom w imieniu dyrektora szkoły Pana Marka Szymańskiego odebrała Pani Maria Wesołowska - kierownik szkolenia praktycznego.

 

Dyplomy Uznania otrzymały uczennice Technikum Przemysłu Spożywczego: Agata Wolfram i Renata Buczek, które reprezentowały nasz kraj podczas Mistrzostw oraz Pan Tomasz Machoń - nauczyciel praktycznej nauki zawodu i właściciel Cukierni ,,Staropolska” w Lublinie, który przygotował naszą szkolną drużynę do udziału w tym prestiżowym wydarzeniu.

 

W konferencji uczestniczyli także uczniowie Technikum Przemysłu Spożywczego z klasy 1ft pod opieką Pani Anny Klocek i Pani Grażyny Bartoszek.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z technologiami produkcji oraz tradycyjnymi wyrobami z naszego regionu.

 

Maria Wesołowska

kierownik szkolenia praktycznego

 

Rok Szkoły Zawodowców

Nazwa użytkownika