Get Adobe Flash player

DLA UCZNIÓW

Jesteś tutaj

Strona główna » Z ŻYCIA SZKOŁY 2015/2016

11 maja 2016 roku odbył się VII Lubelski Turniej Chemiczny dla uczniów szkół gimnazjalnych. Konkurs jest organizowany przez Wydział Chemii UMCS w Lublinie oraz Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Patronat nad turniejem sprawuje Lubelski Kurator Oświaty. Współorganizatorem na tym etapie konkursu jest pani Sylwia Wieczorek, nauczycielka chemii w naszej szkole.

W murach szkoły gościliśmy uczniów wraz z opiekunem - nauczycielem chemii z siedmiu lubelskich gimnazjów. Konkurs składał się z dwóch etapów (części pisemnej oraz zadań drużynowych). Uczestników oraz gości uroczyście powitał pan dyrektor Ryszard Krzyżowski, a pani kierownik Barbara Sieńko zaprosiła do obejrzenia naszej szkoły, pracowni
i laboratorium chemicznego. Pani dziekan Wydziału Chemii prof. dr hab. Dorota Kołodyńska przekazała podziękowanie na ręce pana dyrektora i wyraziła radość z przygotowania etapu okręgowego konkursu właśnie w naszej szkole.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 10 w Lublinie wraz z opiekunem panią Bożeną Wójtowicz, na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z Gimnazjum nr 18 w Lublinie wraz z opiekunem panią Katarzyną Osińską. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna ze Społecznego Gimnazjum im. Klonowica w Lublinie wraz z opiekunem panią Agnieszką Kamińską-Ostęp.

Najlepszym pierwszoklasistą okazał się uczeń Gimnazjum nr 18 w Lublinie, drugoklasistą uczeń Gimnazjum nr 9 w Lublinie, a trzecioklasistą uczeń Społecznego Gimnazjum im. Klonowica w Lublinie.

W przerwie konkursu uczestnicy mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą szkoły oraz spróbować słodkości przygotowanych przez cukiernię „Staropolska". Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez firmę Agent Service z siedzibą w Opolu Lubelskim.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do rozwijania pasji chemicznych właśnie w murach naszej szkoły.

Informację przygotował(a): 

 

Rok Szkoły Zawodowców

Nazwa użytkownika