Get Adobe Flash player

DLA UCZNIÓW

Jesteś tutaj

Strona główna » Z ŻYCIA SZKOŁY 2016/2017

Dnia 28 lutego 2017 r. uczniowie klas 3et i 3ft wzięli udział w warsztatach informatycznych „Uczeń na wyżynie IT” organizowanych przez Urząd Miasta Lublin oraz Radio Lublin w partnerstwie z przedstawicielami lubelskiej branży IT. Podczas warsztatów uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat zasobów lubelskiej branży IT, przekonali się że praca w tej sferze nie jest związana wyłącznie z programowaniem i każdy ma szansę na pracę w firmie IT.

Przedstawione prelekcje pokazały wizję przyszłości świata IT, możliwości zatrudnienia i ścieżek kariery w branży informatycznej oraz kompetencje pracowników wymagane na danych stanowiskach pracy. Uczniowie przekonali się, jak ważna jest praca zespołowa przy projektach IT oraz jak w prosty sposób stworzyć grę komputerową w programie Unity.

Uczniowie zwiedzając Radio Lublin mieli okazję spróbować swoich sił przed mikrofonem radiowym,  poznać tajniki nagrywania audycji, montażu materiałów dźwiękowych. Największe zainteresowanie wzbudziła praca realizatora dźwięku podczas emisji programu radiowego na żywo.

Informację przygotował(a): 

 

Rok Szkoły Zawodowców

Nazwa użytkownika