Get Adobe Flash player

DLA UCZNIÓW

Jesteś tutaj

Strona główna » O szkole

Osiągnięcia

Szkoła to nie tylko nauka. Od początku swej działalności, każda z typów szkół, kładła wielki nacisk na wychowanie młodzieży.

Młodzież angażuje się w wiele działań w szkole i poza szkołą. Uczniowie wielokrotnie uczestniczyli w Wigilii Starego Miasta organizowanej przez klasztor Ojców Dominikanów oraz Społeczny Komitet Ochrony Zabytków Miasta Lublina.

Bardzo prężnie działa Klub Wolontariatu. Wolontariusze pomagają w prowadzeniu „Domu ciepła". Angażują się w prowadzenie kwest i akcji charytatywnych.

Rokrocznie uczniowie naszej szkoły goszczą u Prezydenta Miasta Lublin z tytułu osiągnięć w ogólnopolskich turniejach i konkursach, szczególnie zawodowych - cukierniczych, piekarskich, mleczarskich, wiedzy o żywności a szkoła zajmuje czołowe miejsca pod względem ilości finalistów i laureatów. W 2010 roku w Ogólnopolskim Rankingu Techników organizowanym przez „Perspektywy i „Rzeczpospolitą" Technikum Chemiczne zajęło 2 miejsce w województwie lubelskim i 11 miejsce w Polsce. W ten sposób znalazło się w czołówce najlepszych szkół w Polsce.

Swoje zdolności uczniowie rozwijali w kołach zainteresowań recytatorskie, filmowe, fotograficzne, krajoznawczo-turystyczne, strzeleckie sks-y.

Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o olimpiadach i konkursach przedmiotowych, w których nasi uczniowie osiągali i osiągają obecnie bardzo wysokie wyniki.

Młodzież zdobywała wysokie miejsca, w rywalizacji sportowej na szczeblach ogólnopolskich, wojewódzkich, miejskich.

Od zawsze szkoły oferowały szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych: zespoły taneczne, estradowe zespoły muzyczno- wokalne, jazzowe, orkiestry i chóry szkolne i kabarety.
 

 

Rok Szkoły Zawodowców

Nazwa użytkownika