Get Adobe Flash player

DLA UCZNIÓW

Jesteś tutaj

Strona główna » Z ŻYCIA SZKOŁY 2016/2017

16 marca 2017 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicielki Lubelskiego Stowarzyszenia Amazonek. Podczas spotkania uczennice poznały zasady profilaktyki raka piersi i metody wczesnego wykrywania chorób onkologicznych. Amazonki podzieliły się również swoimi doświadczeniami w walce z chorobą nowotworową.

Pani Hanna Barbara Leśniewska - prezes Lubelskiego Stowarzyszenia Amazonek, przeprowadziła szkolenie z samobadania piersi połączone z warsztatami. Uczennice uczyły się na fantomach - anatomicznych modelach piersi, jak się badać, wyczuć guzek i jakie zmiany powinny je zaniepokoić.

Spotkanie, zorganizowane przez p. Edytę Malec-Toś i p. Annę Burdach, miało również na celu wsparcie akcji „Daj włos” dla Fundacji Rak ’n’ Roll. Inicjatorkami są uczennice kl. 2bt - Angelika Wieczorkowska i Weronika Rekiel. Dziewczyny, z pomocą pedagog p. Anny Herdy, rozpropagowały tę ideę wśród uczennic szkół ponadgimnazjalnych w Lublinie, a efektem ich działań jest zaangażowanie kilkunastu osób, które zetną swoje włosy na peruki dla kobiet po chorobach nowotworowych. 

Informację przygotował(a): 

 

Rok Szkoły Zawodowców

Nazwa użytkownika