Get Adobe Flash player

DLA UCZNIÓW

Jesteś tutaj

Strona główna » Z ŻYCIA SZKOŁY 2016/2017

W dniu 24.03.2017 r. w siedzibie Oddziału Okręgowego PCK w Lublinie przy ul. Puchacza 6 odbył się etap okręgowy (wojewódzki) Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Naszą szkołę i szkoły ponadgimnazjalne miasta Lublina reprezentowała uczennica klasy 4at Technikum Chemicznego Agata Zarzeczna, która za udział w olimpiadzie otrzymała dyplom i nagrodę książkową.

 

Warunkiem udziału w etapie okręgowym było zdobycie przez uczestniczkę I miejsca w etapach: szkolnym i rejonowym (miejskim) olimpiady oraz zorganizowanie akcji prozdrowotnej na terenie swojej szkoły. Agata Zarzeczna przygotowała prezentację multimedialną i materiały dydaktyczne do akcji prozdrowotnej pod hasłem „Bądź świadomy, zareaguj, ratuj! – w szkole, w domu, na ulicy. Choroby przewlekłe - astma, cukrzyca, epilepsja, narkolepsja.”

 

Celem olimpiady było wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia poprzez:

  • rozbudzanie zainteresowania własnym zdrowiem i problematyką prozdrowotną;
  • prowadzenie edukacji dotyczącej czynników zagrażających zdrowiu oraz sposobów ochrony zdrowia;
  • inspirowanie młodzieży do podejmowania na terenie szkoły lub poza nią różnych działań promujących zdrowy styl życia.

Na każdym z etapów odbywa się test z zakresu wiedzy dotyczącej promocji zdrowia, który obejmuje zagadnienia pierwszej pomocy, ekologii, promocji zdrowego stylu życia i historii PCK. Ponadto na etapie centralnym każdy uczestnik przedstawia przed komisją jedną akcję prozdrowotną, którą przeprowadził w społeczności lokalnej, wraz z całą jego dokumentacją oraz przechodzi test praktycznego udzielania pierwszej pomocy. 

 

Informację przygotowała: Elżbieta Dalmata – opiekun Szkolnego Koła PCK

ZałącznikWielkość
Plik choroby przewlekłe (2).pptx1.39 MB
PDF icon olimo pck.pdf547.36 KB
PDF icon olimp.pck2_.pdf571.04 KB
Informację przygotował(a): 

 

Rok Szkoły Zawodowców

Nazwa użytkownika