Get Adobe Flash player

DLA UCZNIÓW

Jesteś tutaj

Strona główna » Z ŻYCIA SZKOŁY 2016/2017

Miło nam poinformować, że 13 stycznia 2017 w naszej szkole już po raz drugi odbędzie się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej, której głównym organizatorem jest Katedra Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Łódzkiego a partnerem Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.

Celem nadrzędnym Olimpiady jest umożliwienie wyróżniającej się  młodzieży sprawdzenia się  oraz rozwinięcia wiedzy i umiejętności w zakresie szeroko rozumianej książki i informacji.

Olimpiada jest skierowana do:

  • uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ostatnich klas szkół gimnazjalnych, zainteresowanych zagadnieniami książki i informacji: historią dyscyplin, traktowaną jako punkt wyjścia, współczesnością, przyszłością bibliologii i informatologii, w szczególności - ich znaczeniem we współczesnym, często rozumianym interdyscyplinarnie, społeczeństwie informacyjnym.
  • nauczycieli i nauczycieli-bibliotekarzy szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych oraz bibliotekarzy bibliotek publicznych zawodowo zajmujących się tematyką, której poświęcona jest Olimpiada.

Do ZSChiPS przyjedzie 18 finalistów eliminacji szkolnych ze szkół ponadgimnazjalnych z Rzeszowa, Łańcuta, Kolbuszowej, Białej Podlaskiej, Garwolina, Chełma i III LO w Lublinie.

Informację przygotował(a): 

 

Rok Szkoły Zawodowców

Nazwa użytkownika