Get Adobe Flash player

DLA UCZNIÓW

Jesteś tutaj

Strona główna » Z ŻYCIA SZKOŁY 2016/2017

W dniach 5-7 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Łowiczu odbył się Finał XLIII Olimpiady Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie .

Jury konkursu przewodniczył prof. dr hab. Stefan Ziajka z UWM w Olsztynie, posiadający znaczny dorobek naukowy w dziedzinie mleczarstwa, znany publicysta.

Inicjatorem i głównym organizatorem Olimpiady Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie jest Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny w Warszawie. Organizacja przeprowadza Olimpiadę od 1996 roku przy ścisłej współpracy z Wydziałem Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Patryk Ostojski z klasy 3et zdobył VI miejsce i tytuł laureata. Alicja Wierzchowska z klasy 4et X miejsce i również została laureatką. Weronika Skoczylas z klasy 4dt otrzymała tytuł finalistki tej olimpiady. W konkursie brała udział Agnieszka Raczyńska z klasy 3ft. Wszyscy uczestnicy są uczniami Technikum Przemysłu Spożywczego.

W zmaganiach olimpijskich startowało 50 uzdolnionych uczniów z 12 szkół z całej Polski. Zespołowo nasza szkoła zajęła IV miejsce. Zaświadczenie laureata lub finalisty upoważnia do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Prestiżową nagrodą dla laureatów jest indeks na wyższą uczelnię. Uczniowie otrzymali ponadto dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez firmy z branży mleczarskiej

W trakcie zmagań olimpijskich uczestnicy wraz z opiekunami mieli możliwość zwiedzić Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Łowiczu, zapoznali się z nowoczesnymi liniami technologicznymi.

Uczniów przygotowała p. mgr inż. Teodora Kosior, która  pełniła również opiekę pedagogiczną podczas trwania olimpiady.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Maria Wesołowska

 

Rok Szkoły Zawodowców

Nazwa użytkownika