Get Adobe Flash player

DLA UCZNIÓW

Jesteś tutaj

Strona główna » Z ŻYCIA SZKOŁY 2014/2015

 

"Książki sprawiają, że opisywane w nich historie i wyrażone opinie stają się twoimi i po skończonej lekturze nie jesteś już tym samym człowiekiem, jakim byłeś, kiedy ją zaczynałeś. Bardzo inteligentni ludzie napisali niektóre z tych stron i jeśli potrafisz czytać z pokorą, cierpliwością i chęcią uczenia się, nigdy się nie zawiedziesz. Nawet to, czego się nie rozumie, utkwi ci w jakimś zakamarku głowy i czeka, żeby kiedyś w przyszłości nabrać sensu i zmienić się w rzeczy piękne i pożyteczne."

 Arturo Pérez-Reverte - "Królowa Południa"

 

W dniu 16 kwietnia 2015 r. w szkolnej sali multimedialnej odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego w ramach projektu Ja czytam!, będącego elementem kampanii pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Młodzież klasy 1et z entuzjazmem odniosła się do projektu i zaangażowała w jego realizację: występujemy zgodnie z ideą projektu z inicjatywą niebanalnego łamania schematów w celu wytyczenia własnej, oryginalnej ścieżki naszego rozwoju czytelniczego. Naszym działaniem możemy śmiało podpisać się pod słowami pisarza i naukowca Umberto Eco: "Kto czyta książki, żyje podwójnie.”

Od momentu inauguracji działania Klubu szczególnie ważne wydaje się nam zapewnienie uczestnikom odpowiedniego przygotowania do prowadzenia dyskusji oraz prezentacja metod aktywnego słuchania. Postanowiliśmy zatem zgłębić tajniki sztuki przemawiania i przekonywania – retoryki. W trakcie kilkugodzinnego spotkania została również podjęta decyzja o dołączeniu do facebookowej społeczności Klubu, co nastąpi w niedalekiej przyszłości. Zapraszamy do kibicowania naszej inicjatywie i życzliwego wspierania naszych działań!

Opracowała: Katarzyna Jaworska

 „...niewiele rzeczy ma na człowieka tak wielki wpływ jak pierwsza książka, która trafia do jego serca. Owe pierwsze obrazy, echa słów, choć wydają się pozostawać gdzieś daleko za nami, towarzyszą nam przez całe życie i wznoszą w pamięci pałac, do którego, wcześniej czy później – i nieważne, ile w tym czasie przeczytaliśmy książek, ile światów odkryliśmy, ile się nauczyliśmy i ile zdążyliśmy zapomnieć – wrócimy.(...) „

Carlos Ruiz Zafón - „Cień wiatru”

 


Załączniki:

ZałącznikWielkość
PDF icon Ja czytam - opis projektu.pdf194.5 KB
PDF icon plakaty_ja_czytam.pdf8.26 MB
PDF icon wniosek.pdf41.06 KB
PDF icon logo_Ja_Czytam.pdf241.22 KB
Informację przygotował(a): 

 

Rok Szkoły Zawodowców

Nazwa użytkownika